Mini Cooper iki yeni modeliyle Türkiye’de satışta

Yeni Mini Cooper C ve Yeni Mini Cooper S’in özellikle ön ızgarası, kendine özgü bir tarzla minimalizm ile birleşerek yeni bir yüz kazanıyor. İç mekânda ise minimalist tasarım, dijital yenilikler ve etkileyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Yeni Nesil Minilerde benzinli motorlarının performansını Mini Cooper için “C” harfiyle ve performans odaklı modeller için “S” harfiyle ifade ediyor. Yeni üç kapılı MINI Cooper’ın motor seçenekleri ise üç veya dört silindirli, iki verimli benzinli motorla sunuluyor.

Bu ikonik go-kart hissi, Yeni Nesil Mini ile yeniden canlanıyor. Mini Cooper’ın minimalist tasarımı, geleneksel değerlerle etkileyici bir netlik sunuyor.

İç mekânda, tipik Mini tasarımı ve yeni malzemelere odaklanılıyor. MINI İşletim Sistemi 9, yeni MINI Deneyim Modları ve çeşitli dijital fonksiyonlar gibi teknik yenilikler, sürükleyici bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Mini Cooper S’nin dört silindirli motoru, 150 kW/204 hp güç üretirken (kombine yakıt tüketimi: 6.7 — 6.1 l/100 km, kombine CO2 emisyonları: 150 — 138 g/km WLTP’ye göre) 0’dan 100 km/s hıza 6.6 saniyede ulaşıyor ve maksimum 300 Nm tork sağlıyor.

Mini Cooper C’nin üç silindirli motoru ise 115 kW/156 hp güç üretirken (kombine yakıt tüketimi: 6.5 — 5.9 l/100 km, kombine CO2 emisyonları: 146 — 133 g/km WLTP’ye göre) ve aracı 0’dan 100 km/s hıza 7.7 saniyede çıkarıyor, 230 Nm tork üretiyor.

Mini Cooper, çevik bir kullanım için tasarlanmış bir süspansiyon ve amortisör sistemiyle donatılırken küçültülmüş MINI direksiyonu ve güçlü frenler, yüksek bir sürüş keyfi, güvenlik ve konfor seviyesi sağlıyor.

Mini Cooper, saf bir tasarım ve kompakt siluetiyle MINI’nin temel fikrini temsil ediyor: maksimum sürüş keyfi. Yeni tasarımın çağdaş minimalizmi, gövdenin açık yüzeylerini karakterize ediyor. Kısa uzantılar ve kısa motor kaputu, araca tipik MINI oranlarını veriyor.

Mini Cooper’daki toplam 12 ultrasonik sensör, sürücü destek sistemlerine destek olurken sürüş güvenliğini artırıyor. Yatay LED gündüz farları, standart ayarlarda yeni bir görünümü vurguluyor.

En önemli sürüş fonksiyonları (park freni, vites seçici, başlat/duraklat anahtarı, deneyim modu anahtarı, ses kontrolü) kumanda paneli aracılığıyla doğrudan erişilebilir. Merkez konsolda vites seçici olmayışı, yeni Kablosuz Şarj Bölümü için bir alan oluşturuyor. Akıllı telefonlar burada saklanabilir ve kablosuz olarak şarj edilebilir.

Dairesel OLED Ekran MINI’nin kokpitinde sürücüye bütün kontrolü teknolojik bir şekilde sunuyor. Yüksek çözünürlüklü, ince OLED ekranın çapı 240 mm ve yüksek kaliteli bir cama sahip. Kullanım kolaylığı bir akıllı telefonun gibi ve dokunmatik olarak sezgisel olarak çalıştırılabilir.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir