Pembe, Aracın Arkasına Bağlanıp Kilometrelerce Sürüklenmişti: Tedavisi Sonuç Verdi

Pembe’nin yaşadığı trajedi, sosyal medyada yayılan görüntülerle hayvanseverlerin dikkatini çekti. HAYTAP gönüllüleri tarafından yapılan ihbar sonucu, yaralı eşek Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavinin ardından iyileşen Pembe, HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne transfer edildi.

Sokak hayvanları gönüllüsü Mehmet Yüce, eşeğin kurtarılması için harekete geçerek HAYTAP ile iletişime geçtiğini ve tedavi masraflarının karşılandığını belirtti.

‘2 AYLIK TEDAVİ SÜRECİNİ BAŞLATTIK’

HAYTAP Genel Sekreteri Ali Laçinbala eşeğin yularından bağlanarak kilometrelerce sürüklendiğini ve bu nedenle vücudunun birçok yerinden darbe aldığını belirtti. Laçinbala, ”Görüntülerin sosyal medyada yayınlanması üzerine HAYTAP’a ulaşan gönüllü dostlarımız, bu canımızın kurtarılması ve ikinci bir yaşam hakkı tanınması için müracaat ettiler. Bizler de HAYTAP olarak 2 aylık bir tedavi sürecini başlattık.

Bu canımızın vücudunun bütün bölgesinde, dizlerinde, göğüs, karın kısmında sürtünmeye dayalı, asfaltın ve yolun parçaladığı deri bütünlüklerinin tamamının tedavisini üniversitede karşıladık. Ardından bu canımızın yine gönüllü dostlarımızla transferini karşılayarak, Osmaniye’deki HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliği’ne getirilmesini sağladık. Buradaki diğer canlarımızla önce tanışacak sonra dost olacak. Desteklerinizle kurulan bu tesiste görmediğiniz, duymadığınız canlara ev sahipliği yapıyoruz. Yaşam ellerinizde” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir