Ripple CTO’su Bu Gelişme İçin Çok Heyecanlı!

Bugünkü bir gelişmede XRPL’de başlatılacak yerel bir borç verme protokolü gündeme geldi. Ripple CTO’su David Schwartz, bu protokole ilişkin son teklif hakkında görüşlerini paylaştı. Bu arada, David Schwartz’ın bu ledger’ı inşa eden yazılım mühendislerinden biri olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu da yorumunu daha da ilginç bir hale getiriyor.

Ripple CTO’su borç verme protokolü beklentisi konusunda heyecanlı

David Schwartz, geliştiriciler Aanchal Malhotra (aynı zamanda RippleX’te araştırma başkanı) ve Vito Tumas tarafından yapılan teklifi onaylamak için bir gönderi yayınladı. Bu bağlamda Schwartz, teklifi inceleme ve geri bildirim için takipçilerinin görüşlerine açtı. Ripple CTO’su, bu teklifin kabul edilmesi halinde XRP Ledger‘a yeni bir yardımcı program ekleyeceğini söyledi.

David Schwartz, önerilen borç verme protokolünün, yerel merkezi olmayan borsanın (DEX) “daha erişilebilir, verimli ve şeffaf finansal hizmetler sağlamada kritik bir sütun” oluşturmasına yardımcı olabileceğinden emin.

Yeni XRPL borç verme teklifi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ripple, XRP Ledger’da yerel bir borç verme protokolü önerisini tanıttı. Bunun için bir dizi tweet yayınladı. Ripple, bu teklifle DeFi ile başa çıkma yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Yeni protokol, kullanıcıların herhangi bir aracının yardımı olmadan şeffaflığı artıracak ve finansal katılımı genişletecek. Böylece, kullanıcıların varlıkları doğrudan ödünç vermelerine ve ödünç almalarına olanak tanıyacak. Protokolün ana odak noktası esneklik ve yeniden kullanılabilirlik olacak. Ayrıca kullanıcıların varlıkları tokenize etmesine de izin verecek.

Kullanıcılar faiz için bir borç verme havuzuna değiştirme imkanı olan tokenler (XRP, wBTC, wETH ve diğerleri) koyacak. Kredi koşullarını, borç alanlar ve havuz delegeleri off-chain olarak kararlaştıracak. Daha sonra on-chain kaydedilecektir. Geliştiriciler de, XRPL üzerinde borç verme merkezi olmayan uygulamaları kolayca oluşturmalarını ve entegre etmelerini sağlayacağı ve çok çeşitli kullanım durumları sunacağı için bu tekliften faydalanacak.

Ripple CTO’su Ripple’ın dolandırıcılık karşıtı videosu hakkında yorum yaptı

Bu haftanın başlarında Schwartz, Ripple şefi Brad Garlinghouse tarafından yayınlanan video hakkında yorum yaptı. Bu, Ripple’ın geçtiğimiz yıllarda sosyal medyada tanıtılan çok sayıda dolandırıcılığa verdiği yanıttı.

Schwartz, videoda Brad Garlinghouse tarafından yapılan “saç” şakası hakkında yorumda bulunarak bu video hakkında belirsiz bir şaka paylaştı. Bunun yanı sıra CEO, dolandırıcılar tarafından teşvik edilen “XRP airdrop” olmadığını söyledi. Ayrıca, Ripple’ın asla kullanıcılardan XRP paralarını göndermelerini istemeyeceğini belirtti. Ek olarak Garlinghouse, Ripple’ın “karşılık verdiğini” kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir