Tartışmaların Göbeğindeydi! TFF Almanya’ya Götürülen Misafir Sayını Açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya’ya götürülen görevli ve misafir sayısını açıkladı. TFF’nin açıklamasına göre, toplam 197 kişi Almanya’ya gönderildi. Bu kişiler arasında TFF yöneticileri, medya temsilcileri ve sponsor firma yetkilileri bulunuyor.

197 KİŞİ ALMANYA’YA GÖTÜRÜLDÜ

TFF, EURO 2024 için Almanya’ya 197 kişi gönderdiğini duyurdu. 38 TFF Yönetim Kurulu üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi ve 20 teknik direktör, antrenör ve eski milli futbolcudan oluşan toplam 121 kişi yer alıyor. Ayrıca, 76 kişi de milli takım sponsorları ve sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan misafirlerden oluşuyor.

SPONSORLAR VE HAK EDİŞLER

TFF açıklamasında, misafirlerin önceki milli maçlarda olduğu gibi sponsor firmaların yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluştuğunu belirtti. Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, Prometeon ve sahibinden.com bu sponsorlar arasında yer alıyor.

DEZENFORMASYON UYARISI

TFF, “Milli takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız.” diyerek, kamuoyunu bilgilendirdi. TFF, bu süreçte milli takımın başarısına odaklanılmasını istediğini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir