Yüksek Sesli Müziğe Kızan Komşu, Baba Ve Oğlunu Gözünü Kırpmadan Öldürdü!

Amerika Birleşik Devletleri’nde sırf yanlış adrese geldiği, yanlış arabaya bindiği veya yanlış yere aracını park etmeye çalıştığı için bile sayısız insan öldürülüyor. Sosyal medyaya düşen bu görüntüler bir kez daha bireysel silahlanma tartışmasını akıllara getiriyor.

New York’ta 47 yaşındaki Jason Pass, üst kattaki komşularının gürültülü olduğundan şikayet ettikten sonra kapısına gittiği 47 yaşındaki baba Bladimy Mathurin ve 27 yaşındaki oğlu Chinwai Mode öldürmüştü. Cinayetten sonra kaçan Pass, araba kullanırken polise yakalanmıştı. Polisin arabayı kenara çekmesi için yanaşmasıyla Pass araçtan elinde bir bıçakla inmişti. Pass, polisle yaşanan çatışma sırasında vurularak öldürülmüştü.

Pass’ın cinayet işlediği anın görüntüleri ise sosyal medyada yeniden gündem olması ABD’deki bireysel silahlanma tartışmasını da akıllara getiriyor.

Silahlanma ve bitmeyen şiddet, Amerika Birleşik Devletleri’nin çözülemeyen sorunlarından biri. ABD’deki bireysel silahlar; münferit ölümlerin yanında, katliam olarak nitelendirilebilecek toplu ölümlerin meydana gelmesine de neden oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir