Gaziantep’te düzenlenen ‘Bin Bağlama Bin Umut’ projesi kapsamında, 1000 öğrenci bağlama çalarken 70 öğretmen türkü söyledi. Valilik, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gönüllü Hizmet Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen konserde, öğrenciler orkestra eşliğinde bağlama çalarken öğretmenler de türküler seslendirdi. Proje kapsamında öğrenci ve öğretmenlere bağlama hediye edildi. Konserde yer alan öğrenciler, bağlama çalmaktan ve müzik dinlemekten duydukları mutluluğu paylaştılar.